22 Mayıs 2009 Cuma

ŞÜKRÜ SARACOĞLU BANKNOT MATBAASI GİBİ

Stadın yapılmasında büyük emeği geçen Özbağı, gururla final maçını seyrediyordu, 'gelin gibi olmuş' diyerek hayran hayran Şükrü Saracoğlu'nu inceliyordu. Aziz Yıldırım'la konuştuk, kongreye müthiş asılıyor. Kazanacaklarından emin görünüyor ama çok açık oy farkı ile güven tazeleme peşinde. Tek tek bütün üyeleri arıyorlar.
Korkulan olmadı, görece zayıf takımlar finale kalmalarına karşın stadyum tıklım tıklım doluydu. Organizasyon tam manasıyla mükemmeldi, hiçbir aksaklık görmedik. Türkiye dünya çapındaki etkinlikleri eksiksiz gerçekleştirebiliyor. Bizim olimpiyat veya Avrupa şampiyonasına ev sahipliği yapmamızın zamanı geldi.

Nihat Özdemir'e 'bu stada kaç para harcadınız?' diye sordum. 'Yaklaşık 70 milyon dolara mal oldu' dedi. Localar dahil, yılda 54 milyon dolarlık ciroya ulaşılıyormuş. Rakamların görkemini görüyor musunuz... Digitürk'ün, yıllardır çok ustalaştığı televizyon yayınlarındaki gelirleri de eklerseniz muazzam rakamlara ulaşıyorsunuz. Ama değer... Futbol için, Türkiye'nin tanıtımına bu kadar katkı yapan her türlü çaba için değer...

Merak ediyordum, UEFA finalinin oynanması karşılığında Fenerbahçe'ye herhangi bir ödeme yapılmamış. Sadece stada monte edilen dev ekranlar kar kalmış.
UEFA'nın kurduğu saha içi reklam panoları ise çok beğenildiği için 1 milyon euro karşılığında Saracoğlu'na bırakılmış.
İsmail Küçükkaya - AKŞAM

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder