22 Mayıs 2009 Cuma

Elit Saracoğlu

UEFA finalinin evsahipliğini başarıyla gerçekleştiren Şükrü Saracoğlu Stadı, final nedeniyle uğradığı değişiklerle de elit statlar arasına girmek için önemli yol kat etti

Son UEFA finaline ev sahipliği yapan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, hem prestij açısından ülkemize, hem de kendisine kazandırdı. Yaptığı ev sahipliği beğenilen stat, final için yaşadığı değişimlerle artık elit stat kategorisine yükselme konusunda önemli bir adım attı. İşte Şükrü Saracoğlu'nda finalle birlikte kalıcı hale gelen artılar:

* UEFA'nın özel şartları gereği skorboard yayılımı federasyonun da desteğiyle 80 metrekareye çıkarıldı. Dünya standardı olan bu ölçüyle bundan böyle reklam konusunda uluslararası karşılaşmalarda herhangi bir sorun yaşanmayacak.

* Final maçı hazırlıkları çerçevesinde stadın bilgisayar ağı tamamen yenilenip en modern hale getirildi. Bu çalışma kalıcı oldu ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı artık en modern bilgisayar ve teknoloji hizmetini verecek.

* Tel örgülerin tamamen kalkması da UEFA'nın talepleri arasındaydı. Stadın yetkilileri bundan böyle tel örgülerin misafir takım bölümü dışında geri takılmamasını kararlaştırınca Saracoğlu tamamen tel örgüsüz oldu.

BASIN TRİBÜNÜ BEĞENİLDİ
* Final için özel düzenlenen basın tribünü çok beğenildi. Basın tribünü final için büyütülmüştü. Şimdi daraltılacak. Basın tribünü eski halinden öne doğru büyütülmüş bir biçime sokulacak. Bu şart UEFA'nın elit stat kategorisi için istediği düzenlemelerden biri. Tüm bu hazırlıklar yapıldıktan sonra stadın elit stat haline gelmemesi için herhangi bir engel kalmayacak.

* Döner reklam panoları da federasyon ve UEFA'nın desteğiyle stada kazandırıldı. Onlar da kalıcı olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder