29 Ocak 2009 Perşembe

UEFA Kupası Finali bilet kuraları çekildi

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 20 Mayıs'ta oynanacak UEFA Kupası Finali için bilet almaya hak kazananları belirlemek üzere bugün saat 16.00'da noter huzurunda kura çekimi yapıldı. 23 Ocak tarihine kadar bilet talep formunu eksiksiz doldurup gönderen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasından noter huzurunda yapılan çekiliş ile 5791 biletin sahibi belirlendi.

30 Ocak 2009'daki TCMB döviz satış kuru üzerinden fiyatlandırılacak bilet ücretleri, 30 Ocak - 5 Şubat tarihleri arasında başvuru formunda belirtilen kredi kartlarından çekilecek. Tüm başvuranlara 6-8 Şubat tarihleri arasında e-mail yoluyla bildirimde bulunulacak. Biletler, hak sahiplerine 15-24 Nisan 2009 tarihleri arasında kargoyla gönderilecek.

UEFA, daha önce düzenlediği tüm finallerde olduğu gibi ev sahibi ülkeden ve Avrupa'dan karşılaşmayı izlemek isteyen futbolseverler için belirli bir kontenjan ayırıyor. Final biletlerinin büyük çoğunluğu ise finalist takımlar ile UEFA'nın üye federasyonları ve sponsorlarına ayrılıyor.

Yurtdışında yaşayan ve finali seyretmek isteyen çift pasaport sahibi vatandaşlarımız, UEFA'nın resmi internet sitesi uefa.com'da 23 Şubat'ta başlayacak bilet satışından final biletlerini temin edebilecek. UEFA'nın tüm Avrupa'ya bilet satışı ise 20 Mart'ta sona erecek.

Başvurularınız hakkında detaylı bilgi ve başvuru takibi için www.tffbilet.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder