19 Mayıs 2009 Salı

UEFA Kupası için gökten taraftar yağacak!

Maç için çok sayıda charter ve özel uçak Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na inecek...

Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynanacak ve yaklaşık 45 bin kişi tarafından izlenmesi beklenen UEFA Kupası Finali öncesi İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda hazırlıklar tamamlandı. Alınan karar gereği Shaktar Donetsk taraftarları Sabiha Gökçen Havalimanı'nı, Werder Bremen taraftarları ise Atatürk Havalimanı'nı kullanacak. Bugün akşam saatlerine doğru ilk gelen takım Shaktar Donetsk oldu.
Final maçı için Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelecek 25 uçakla 5 bin Ukraynalı taraftarın İstanbul'a giriş yapması beleniyor. Atatürk Havalimanı'nı kullanacak Alman taraftarların yoğunluk yapmaması için ek pasaport kontuarları hizmete sokulacak. Maçı izlemek için Almanya'dan tarifeli seferler dışında 11 charter uçağının gelmesi bekleniyor. Bunu yanı sıra iş adamları, kulüp yöneticileri ile futbol adamlarını taşıyacak 20'ye yakın özel jetin de Atatürk Havalimanı'na gelmesi bekleniyor.
Bu nedenle gelen uçaklara park yeri açmak için '18-36' paralel pistinin park alanı olarak kullanmak için pistin kapatılabileceği öğrenildi. Bu arada Almanya'dan final maçı için planlanan çok sayıda uçuşun domuz gribi nedeniyle iptal edildiği öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme