6 Mayıs 2009 Çarşamba

UEFA Finali için çadırlar kuruldu


2009 UEFA Kupası Finali'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda çalışmalar son hızıyla sürüyor. Fenerbahçemizin Denizlispor ile Cumartesi günü yapacağı karşılaşma, stadımızdaki UEFA yetkilileri için de 3. ve son test maçı niteliği taşıyor. UEFA yetkilileri, 20 Mayıs 2009 Çarşamba günü yapılacak final maçı öncesinde basın mensupları ile foto muhabirlerinin rahat çalışabilmeleri için 2 adet basın çadırı hazırladı.

Naklen Yayın Tırlarının eski bulunduğu bölüm ile misafir takım seyircilerinin giriş yaptığı bölüme kurulan çadır, foto muhabirlerinin çalışma alanı olarak tasarlandı. 250 metre karelik bir alana yayılan çadır, foto muhabirlerinin ihtiyacı olan tüm donanıma sahip olacak şekilde yapılandırıldı. (Basın Fotoğrafı 1-Basın Fotoğrafı 2 ) Foto muhabirleri maç günü protokol girişinden giriş kartlarını ve biletlerini alarak, misafir seyircinin giriş yaptığı arka bölümden stada giriş yapacak. Bu uygulama, Denizlispor maçında görev alacak foto muhabirleri için de geçerli olacak.

Öte yandan, UEFA Kupası Final maçı için 600 metre karelik alan üzerine kurulu bir basın toplantı odası çadırı hazırlandı. Fenerium üst ve 1907 tribününün de bulunduğu terasa kurulan basın toplantı odası çadırı, Cumartesi günü oynanacak Denizlispor maçında da kullanımda olacak. (Basın Fotoğrafı 3 - Basın Fotoğrafı 4) Bu karşılaşma için, aynı UEFA Final maçında olacağı gibi, Fenerium tribününün alt bölümünde bulunan basın toplantı odası kullanılmayacak ve iki takımın teknik direktörlerinin basın toplantısı da burada yapılacak. UEFA Final maçı için 1907 tribününe yeni inşa edilen TV stüdyosu da, Denizlispor maçında Lig TV'nin kullanımında olacak. Öte yandan, UEFA Kupası Final günü VIP misafirler için tasarlanan 300 metre karelik çadırın kurulması da tamamlandı.

Basın Fotoğrafı 1

Basın Fotoğrafı 2

Basın Fotoğrafı 3

Basın Fotoğrafı 4

Basın Fotoğrafı 5Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme