9 Şubat 2009 Pazartesi

Finale 100 gün kaldı

20 Mayıs'ta İstanbul'da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak 38. ve son UEFA Kupası Finali'ne bugün saat 21.45 itibariyle 100 gün kalıyor. UEFA Kupası'nda verilen aranın bitmesi ve önümüzdeki hafta oynanacak olan UEFA Kupası 3. tur maçlarıyla birlikte stad içerisinde yapılan çalışmalar da hızlanıyor.

Geçtiğimiz hafta yapılan üçüncü organizasyon ziyaretinin ardından çalışmaların devam ettiği UEFA 2009 Yerel Organizasyon Ofisi'nde son 100 gün oldukça yoğun geçecek. Bu son 100 gün içinde önemli günler ise şöyle: Son 32 ve son 16 takım maçlarının ardından çeyrek ve yarı final eşleşmeleri 20 Mart'ta belli olacak.

Finale kalan iki takım ise 7 Mayıs akşamı oynanacak yarı final maçı sonrasında belli olacak.

23 Nisan'da Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenecek Kupa Teslim Töreni ile UEFA kupası İstanbul'a gelecek ve finalden bir gece önce 19 Mayıs tarihinde ise Koç Müzesi'nde gelenekselleşmiş akşam yemeği daveti verilecek.

Statta yapılacak inşaatların planları netleşirken 23 Mart'taki dördüncü ziyaret öncesi bu çalışmaların bir kısmının tamamlanması hedefleniyor. Bunların arasında en önemli iki inşaat ise engelliler tribünü ile Kenan Evren Lisesi bahçesinden stadyuma uzanacak kablo yolu. Dördüncü organizasyon ziyaretine ayrıca maçı dünyada yayınlayacak televizyon kanallarından bazılarının temsilcileri de katılacak ve stadı gezip planlama yapacaklar.

UEFA Kupası Finali'nin medya akreditasyonları ise 1 Nisan'da başlayacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder