20 Şubat 2009 Cuma

AVEA ve Türk Telekom'la 2013’e kadar devam

Ana sponsorlarımızdan AVEA ile işbirliğimiz, Türk Telekom'un(TT) da katılımıyla büyüyerek devam ediyor. Fenerbahçe Spor Kulübü ile Avea ve TT arasında 2013 yılına kadar sürecek yeni sponsorluk anlaşması, bugün Başkanımız Aziz Yıldırım ile AVEA CEO'su Cüneyt Türktan ve TT Genel Müdürü Dr. Paul Doany'nin katıldığı bir törende imzalandı. Bu anlaşma çerçevesinde, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki Telsim Tribünü'nün adı da Türk Telekom Tribünü olarak değiştirildi. AVEA'nın sadece futbola değil, bir spor kulübü olan Fenerbahçe'nin bütününe sponsor olduğunu belirten Aziz Yıldırım, "Umarım bu birliktelik 2013'ten sonra da devam eder" dedi. Cüneyt Türktan, Fenerbahçe'ye katkı sağlamakla Türk sporuna, dolayısıyla Türkiye'ye katkı sağladıklarını söylerken, Dr. Paul Doany ise amaçlarının spora ve Dünya çapında sporcuların yetişmesine katkı sağlamak olduğunu ifade etti. İmzaların atılmasından sonra, AVEA'nın yeni yapılan anlaşma onuruna hazırladığı 1 ton 50 kg ağırlığında, 78 metre eninde ve 72 metre boyundaki Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeye aday dev klasik çubuklu Fenerbahçe forması, ışık ve lazer gösterileri altında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun çimlerine serildi.
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu 1907 Tribünü'nde yapılan imza törenine Başkanımız Aziz Yıldırım, AVEA CEO'su Cüneyt Türktan ve TT Genel Müdürü Dr. Paul Doany'in yanı sıra Asbaşkanlarımızdan Murat Özaydınlı ve kurumların yetkilileri de katıldı. Töreni ayrıca yöneticilerimiz, başta olmak üzere Yüksek Divan Kurul ve Genel Kurul üyelerimiz ile çok sayıda basın mensubu da takip etti.

ÇOK ÖNEMLİ BİR TÖREN

İmza töreninde ilk sözü Murat Özaydınlı aldı. Özaydınlı, "Çok önemli bir tören. 2003'den bu yana desteklerini bizden esirgemeyen AVEA ile sponsorluk anlaşmamızı devam ettiriyoruz. Bu sene bir dostumuz daha bize katılıyor. Bize ve Türk sporuna verdikleri katkıdan dolayı sponsorlarımıza teşekkür ediyorum" dedi

HER ALANDA BAŞARI GETİRECEK

Sözlerine bugün yitirdiğimiz eski başkanlarımızdan Emin Cankurtaran ile başlayan Başkanımız Aziz Yıldırım ise, "Bugün camiamız için üzücü bir gün. Emin Cankurtaran'ı kaybettik. Türk sporunun ve camiamızın başı sağ olsun. Ailesine metanet diliyorum. Aynı zamanda camiamız için önemli bir gündeyiz. 7 yıl önce forma reklamı olarak başlattığımız sponsorluğu geliştirerek bugünlere geldik. Cüneyt Bey'e teşekkür ediyorum. En kötü günlerimizde yanımızda oldu. Krizlerde desteğinizi bizden çekmediniz. Fenerbahçe'ye her türlü yardımı yaptınız. Bu sponsorluk anlaşmasının içindi Türk Telekom da yer alıyor. Onlara da teşekkür ediyorum. Umarım bu birliktelik uzun yıllar devam eder. Sponsorluk, kulüplerin yaşaması için çok önemli. Sponsorluklar hem maddi, hem manevi anlamda karşılıklı kurumlara güç katıyor. AVEA reklamlı formalarımızla Avrupa'da yapacağımız maçlarda elde edeceğimiz başarılar da AVEA'ya güç katacak. Teşekkür ediyorum. Fenerbahçe yalnız futbol değil, Fenerbahçe bir spor kulübü. Bu anlamda bu sponsorluk anlaşması diğer branşları da kapsamakta. Maalesef amatör branşlara sponsor bulamıyoruz. Yeni anlaşma Kulübümüze yarıştığı her alanda başarı getirecek. Umarım bu birliktelik 2013'ten sonra da devam eder" diye konuştu.

FENERBAHÇE'YE YAPILAN KATKI TÜRKİYE'YE YAPILMIŞTIR

AVEV CEO'su Cüneyt Türktan da merhum Emin Cankurtaran'ın ailesi ile camiamıza baş sağlığı dileyerek sözlerine başladıktan sonra, sponsorluk anlaşmasının amacına vurgu yaptı. Türktan, "Fenerbahçe Spor Kulübü, örnek rekabet anlayışı ile 100 yılı aşkın bir süredir Türk insanının kalbinde ayrı bir yer edinmiştir. Bu nedenle Fenerbahçe'nin yanında olmaktan ve onu desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Türk Telekom ile birlikte Fenerbahçe'yi desteklemekten dolayı mutluyuz. Spora katkı sağladığımız zaman Türkiye'ye katkı sağlamış oluyoruz. Fenerbahçe'ye katkı sağlayınca hem Türk sporuna ve Türkiye'nin tanıtımına, dolayısıyla Türkiye'ye destek oluyoruz. Tüm alanlarda gelişme için katkı yapacağız. Bu örnek stadı yapan Aziz Yıldırım'a teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

AMACIMIZ DÜNYA ÇAPINDA SPORCU YETİŞTİRMEK

Türk Telekom Genel Müdürü, Dr. Paul Doany ise "TT Grubu olarak sporun içinde olmaktan dolayı mutluyuz. Tüm gençlerin sosyal ve fiziksel gelişimine katkı yapmak için Türk sporuna destek veriyoruz. Amacımız spora ve Dünya çapında sporcu yetiştirilmesine katkı yapmak. Grup şirketlerimizden AVEA'nın desteği, Türk sporu adına önemli. Türk Telekom Tribünü'ne adımızı vermek Fenerbahçe'nin sponsoru olmaktan dolayı mutluyuz. Fenerbahçe, AVEA ve Türk Telekom'a hayırlı olsun" diye konuştu.

İmzaların atılmasından sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Murat Özaydınlı, yapılan anlaşmadan elde edilecek mali gelirin, daha önce yapılan açıklama uyarınca olduğunu vurguladı. Özaydınlı, "Bu hak Sportif A.Ş.'ye ait olduğu için, rakam belirttiğimiz gibidir" dedi.

REKORLAR KİTABINA ADAY DEV FORMA

Törenin son bölümünde, yeni yapılan sponsorluk anlaşması onuruna, AVEA'nın Fenerbahçe'ye hediye ettiği dev klasik çubuklu Fenerbahçe formasının, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın çimlerine ışık ve lazer gösterisi eşliğinde açılması bölümü yer aldı. Törene katılanlar, 1907 Tribünü'nün koltuklarından, Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeye aday, iki kol arasındaki eni 78 metre ve boyu 72 metre olan, 5500 metrekare alana sahip, 1 ton 50 kg ağırlığındaki dev Fenerbahçe formasının, ışık ve lazer gösterisiyle ve Fenerbahçe marşları eliğinde açılışını takip etti. Boğaziçi Köprüsü'nün uzunluğunun iki katına eşit miktarda toplam 4.5 kilometre kumaş kullanılarak, 25 kişinin 10 gün aralıksız çalışmasıyla hazırlanan ve 30 katlı bir binanın boyuna eşit en genişliği bulunan formanın muhteşem açılış töreninden sonra, lazer ışıklarıyla eski Telsim Tribünü'ne Türk Telekom Tribünü ibareleri yazıldı. Gösterinin ardından imza töreni sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder