3 Kasım 2008 Pazartesi

UEFA Kupası Finali hazırlıkları devam ediyor

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda 20 Mayıs 2009'da oynanacak UEFA Kupası Finali öncesi çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 10-13 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek ikinci ziyarete hazırlanan Yerel Organizasyon Komitesi finalle ilgili detayları netleştiriyor. Yılbaşı öncesi en önemli etkinlik olarak görülen "Finale İlk Adım" etkinliği hazırlıkları son aşamaya geldi. 2 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte finalin logosu ve bilet tasarımı kamuoyuyla paylaşılacak. Organizasyonla aynı anda Türkiye'de bilet satışları başlayacak ve satışlar biletler tükenene kadar devam edecek. Etkinlikte bilet fiyatları ve stattaki bilet dağılımı da açıklanacak. Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'ndaki etkinlik saat 12.00'de başlayacak.

Final öncesi en önemli etkinlik olarak kabul edilen Kupa Teslim Töreni'nin yeri ve tarihi de belirlendi. Kupa Teslim Töreni 23 Nisan 2009'da Esma Sultan Yalısı'nda yapılacak. Bu törenle ilgili bilgiler kesinleştikçe paylaşılmaya devam edecek.

Finalden bir gece önce düzenlenecek resmi yemeğe Rahmi Koç Müzesi evsahipliği yapacak.

Final etkinlikleri kapsamında düzenlenecek Gençlik Futbol turnuvası hazırlık çalışmaları TFF Futbol Geliştirme Merkezi'nin katkılarıyla devam ediyor. İkinci ziyaret sonrasında tüm detayların belirlenmesi bekleniyor.

Maçın yayını için stada gelecek naklen yayın araçlarının park edeceği Kenan Evren Lisesi bahçesi için gerekli izinler alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi okulun bahçesindeki parkın yeni inşa edilen okul binası bahçesine taşınması için planlama çalışmalarını Organizasyon Komitesi'yle birlikte yürütüyor.

Finalist takımların ve hakemlerin kalması düşünülen oteller Spor Bölümü tarafından UEFA'ya sunuldu.

Final öncesi taraftarların eğleneceği alanlar belirlendi. Buna göre Kadıköy Rıhtımı ile Kalamış Parkı iki takımın taraftarlarının maçtan önceki eğlencelerine evsahipliği yapacak.

Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları'ndaki vize ve karşılama prosedürleriyle ilgili gerekli çalışmalar İstanbul Valiliği ve Havaalanları işletmeleriyle ortaklaşa sürdürülüyor.

Hafta başında statta yer alan Organizasyon Komitesi ofislerini ziyaret eden TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan hazırlıklarla ilgili detaylı bilgi aldı. Bölüm sorumlularının yaptığı sunumları izleyen Arıboğan Federasyon Yönetim Kurulu'nun organizasyona gerekli tüm desteği vereceğini belirttiği konuşmasında çalışanlara başarılar diledi.

21 Ekim Salı günü toplanan UEFA Kupası Finali Yönetim Kurulu toplantıda hazırlıkların son durumunu görüştü. UEFA Turnuvalar Direktörü Giorgio Marchetti'nin de katıldığı toplantıda Futbol Federasyonu, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Fenerbahçe Kulübü'nden yetkililer de hazır bulundu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder