1 Kasım 2006 Çarşamba

Emeklerimizin karşılığını aldık!

Başkanımız Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Dergisinin 45. sayısındaki yazısı aynen şöyledir:
“Hiç şüphesiz Ekim ayının en güzel olayı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda 2009 UEFA finalinin oynanması yönünde verilen karardır.

1897 yılından itibaren Papazın Çayırı adıyla sadece kenar çizgileri çizilerek İstanbul halkına hizmet veren ve bugün artık Avrupa’da imrenilecek bir stadyum haline gelen Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu sadece Fenerbahçe’nin değil, Türkiye’nin gururudur.

Yönetime geldiğimiz günden itibaren stadyumun kapasitesinin arttırılması ve dünya standartlarına uygun hale getirilmesi yönünde gösterilen emeklerin karşılığını UEFA finalinin stadımızda oynatılması kararı ile almış bulunuyoruz. Bu konuda emek veren, gecesini gündüzüne katan çalışanları ve bu uğurda mesai veren yönetim kurulu üyelerimizi yürekten kutluyorum.

Yine Ekim ayında yaşadığımız bir diğer olay ise; tarih cahillerinin Fenerbahçe tarihini tv ve gazete yayınları ile değiştirme çabasıdır. 100 yıllık bir spor kulübünün geçmişte her cephede ve her yere yayılan ünü ile gösterdiği olağanüstü başarıları bugünkü kavramlarla karşılaştırma gayretlerinin altında başka hesaplar vardır.

En Büyük Türk Atatürk “Fenerbahçe Kulübü’nün her tarafa mazhar-ı takdir olmuş bulunan asari mesaisini işitmiş ve bu kulübü ziyaret ve erbab-ı himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatımı buraya kayd ile mübahiyim.” diye kulüp defterini 88 yıl önce imzalayarak Fenerbahçe düşmanlarına zaten gerekli cevabı vermiştir.

Sevgili Fenerbahçeliler!

UEFA Kupası’nda Newcastle mücadelesiyle birlikte profesyonel futbol takımımız, göze hoş gelen futboluyla bu sezon neler yapabileceğinin mesajını vermektedir. Bundan sonraki maçlarımızda da Takımımız ve teknik kadromuz mücadeleci futboluyla 3 kulvarda yarışacaktır.
Fenerbahçe / Ülker erkek basketbol takımımız ile erkek voleybol takımımız ligde ilk karşılaşmalarında kalitelerini ortaya koymuşlardır. Bayan basketbol ve voleybol takımlarımıza ise yeni sezonda buradan başarılar dilemek istiyorum.
Tüm şubelerimizin de aynı şekilde 100. yılımızda camiamıza yaraşır bir mücadele çıkaracağı yönündeki inancımı bir kez daha buradan sizlere hatırlatmak istiyorum.
Taraftarımıza düşen görev, gerek sahamızda, gerekse deplasmandaki tüm maçlarda son dakikaya kadar “destek” sözünü yerine getirmek olmalıdır.

Kurumsal yapımızdaki bir yeni gelişme ve değişiklik ise yönetim kurulu üyemiz Sayın Ali Koç sorumluluğunda “İletişim Direktörlüğü” servisinin hizmete girmesidir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde artık; kelimenin üzerine yüklediğiniz anlamlar hiçbir kesimde farklı algılanmayacaktır.

Sevgilerimle…

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder