9 Mayıs 2008 Cuma

Stadın üstünü kapatmayı planlayan Fenerbahçe, UEFA'nın engeline takıldı

Sezonun bitmesiyle birlikte stadın üstünün kapatılması projesine başlamayı düşünen Fenerbahçe, UEFA'nın engeline takıldı.

2009 finali endişesi
Şükrü Saracoğlu’nun üstünün kapatılması projesini hazırlayarak yeni sezona daha modern bir statla girmek isteyen Fenerbahçe’ye kötü haber. Yönetim, UEFA’nın stadın üstünün kapatılması fikrine sıcak bakmaması sebebiyle projenin bu kısmını erteledi. 2009 UEFA finalinin Kadıköy’de oynanacak olması sebebiyle stada mevcut haliyle onay veren UEFA’nın, inşaatın maçın oynanacağı tarihe kadar yetişememe riski nedeniyle bu karar aldığı belirlendi.

Kapasite artacak
Bu duruma karşılık yöneticiler, projenin mevcut stat kapasitesinin artırılması ve tüm tribünlerde yapılacak modernizasyon inşaatı ile ilgili kısmının yapılması için UEFA’ya başvurdu. Projeye göre kapasitesi 52 bin 940 olan stat, son haliyle 57 bin taraftarı ağırlayacak duruma getirilecek. Fenerium ve Maraton tribününe de modern kafeler yapılacak. Sarı-Lacivertliler, stadın üstünün kapatılması çalışmasına ise, UEFA finalinden sonra başlayacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder