11 Mart 2008 Salı

Saracoğlu bir başka olacak

Fenerbahçe'nin mabedinin üstü kapatılıp, ses akustiği müthiş bir hale getirilecek.

Üstü kapatılıp, ses akustiği müthiş bir hale getirilecek olan statta, konuk takım taraftarlarına ayrılan bölüm de, şeffaf korunaklarla izole edilecek.

14 milyon dolar harcama
Aziz Yıldırım göreve geldiğinde 28 bin kapasitesi olan Şükrü Saracoğlu, Nisan 2006 da 52 bin 500 kişilik modern bir stad haline getirildi. Ancak herkesin imrenerek baktığı stadın bu haliyle yetinmeyen Yıldırım, yeni bir hamleye girişti. Buna göre 14 milyon dolarlık bir harcamayla, kale arkaları tribün kapasiteleri 3 er bin artırılıcak olan stadın üstü tamamen kapatılacak, dış kaplaması yapılacak, ses akustiği yeniden düzenlenecek.

Dayanılmaz bir tezahürat
Kale arkası tribünlerinin olduğu bölümlere, Fenerium tribünündeki gibi kafetaryalar yapılacak. Sadece ses akustiği için 1 milyon dolar harcanacağı, bu işlem bitince tezahüratların dayanılmaz hale geleceği belirtildi. Bu arada konuk taraftara ayrılan bölüme, seyircilerin karşılıklı olarak birbirine yabancı madde atmasını önlemek için şeffaf korunaklar konacak. Böylece iki takım taraftarlarının birbirlerine sataşmadan maç izlemesi sağlanacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder