18 Mart 2006 Cumartesi

Proje

19 Eylül 1982 tarihinde Altay maçiyla açilan stadimizin kapasitesini arttiracak proje, Aziz Yildirim'in baskanligi süresinde yaptirildi. Bu projeye göre numarali, maraton ve açik tribünler yikilarak yeniden yapilacak. Böylece eskiden 21'500 kisiye maç seyretme imkani veren stadimizin kapasiteside 52'500 seyirci alacak sekilde artirilcak.

Yeni projeye göre stadin tamaminin üstü kapatilacak ancak sütun yerine, tribünleri birlestiren yerlere 4 adet kule dikilecek ve çati bu kuleler üzerine oturtulacak. Yapilmasi planlanan stadyum, bir futbol stadyumu olarak tasarlanmistir. Üstünün tamamen kapanmasi ve futbol sahasinin etrafindaki kosu pistinin kaldirilmasi sayesinde akustik düzelecek ve inanilmaz bir atmosfer saglancak.

1999-2000 sezonunda baslayan Stad Insaatinda, simdiye kadar Maraton, Migros ve Lise tribünleri bitirilmistir, sadece Numarali tribünü daha yenilenmedi.

2002-2003 sezonun ilk yarisinda kale arkalarinda tribünlerin üstü kapatildi. Numarali tribünün yikimi ve yeniden insaa edilmesi ertelendi. Sükrü Saracoglu Stadi bittiginde 52'500 seyirciyi konuk edecek ve dünyanin sayili stadlardan biri olacak.

Rakamlarin dili

Stad Kapasitesi: 52'500 koltuk

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme